Turizm amaçlı geçici konaklama sözleşmesi

Kiralama Sözleşmesi

Geçici  Konaklama  Sözleşmesi

İş bu sözleşmede  konutların geçici süre ile eşyalı olarak kiraya verilmesini düzenleyen maddeler belirtilmiştir. Buna göre bundan sonra kiraya vermeye yetkili olan Çumkur İnşaat Turizm San ve Tic. Ltd. Şti olarak adlandırılacaktır, söz konusu konutu geçici süre ile konaklama amacı ile kiralayan ve beraberindekiler ise “Misafir” olarak adlandırılacaktır. söz konusu konutun maliki yada malikleri "ev sahibi" olarak adlandırılacaktır.

 1. Aksi belirtilmedikçe elektrik ,su, gaz  ve aidat giderleri konaklama fiyatına dahildir.Misafir bu hizmetler için ayrıca ücret ödemez.
 2. Konut, misafire temizlenmiş ve tüm ev eşyaları ile birlikte eksiksiz olarak teslim edilmiştir. Konaklama süresince temizlik hizmeti, ek havlu çarşaf nevresim ekstra ücrete tabidir.
 3. Misafir, söz konusu konutu ikamet amaçlı değil ancak geçici süreli konaklama amaçlı olarak kullanacağını kabul ve taahhüt eder.Bu vesile ile konutu,konaklama bitiş tarihinde ve  en geç saat 10.00’da teslim aldığı tüm eşyaları ile birlikte eksiksiz olarak ,hiçbir ihtara gerek kalmadan ev sahibine teslim edecektir. Misafir kendi isteği ile erken çıkış yapmak istemesi durumunda herhangi bir ücret iadesi yapılmayacaktır.
 4. Konaklama ücreti süresi bedelince peşin olarak tahsil edilecek olup bu ücreti ödemeden konut teslimi yapılmayacaktır.
 5. Ev sahibi girişte teminat bedeli almaktadır. Misafir, konaklama süresince bulunacağı konutta ve/veya eşyada  meydana gelebilecek tüm  hasar,zarar ve ziyandan sorumludur.Ev sahibi, kendisine ödenmiş olan teminat bedelinden söz konusu zarar ve ziyanı mahsup etme hakkını saklı tutar.Zararın teminat bedelini aştığı durumlarda ev sahibi zararın misafirden tahsil edilmesini talep edebilir.Hasar ve ziyan olmaması durumunda teminat bedelinin tamamı misafire iade edilecektir.
 6. Misafir, söz konusu konutta geçici konaklama amacı ile bulunacak olup TC yasalarına aykırı hiçbir faaliyette bulunmayacağını kabul ve taahhüt eder.Ayrıca ev sahibi ile arasında  satın aldığı konaklama hizmeti dışında bir bağının olmadığını da kabul , ve beyan eder. Misafir, Yasa dışı amaçlı kullanımdan dolayı kapatılan yada mühürlenen konutun kapalı kaldığı süre zarfında doğan bütün zararları ödeyeceğini kabul etmiş sayılacaktır.
 7. Ev sahibi ,misafire konaklama hizmeti ve evde bulunan eşyaların amacına uygun ve güvenli bir şekilde kullanılması dışında hiçbir ek hizmet ya da ürün taahhüdünde bulunmamıştır.
 8. İş bu sözleşme başlangıç tarihi konaklama başlangıç tarihidir.Sözleşme bitiş tarihi ise konaklama bitiş tarihidir.Konaklama bitiş tarihi itibari ile sözleşme sona erer ve yenilenmez.
 9. Misafir,kendisinin ve  konaklama süresince kendisi ile birlikte konaklayacak olan kişi ya da kişilerin  kimlik bilgilerini veya pasaportlarını ev sahibine ibraz etmekle yükümlüdür.Misafir beyan ettiği toplam konaklayacak kişi sayısını  değiştiremez ,sonradan konaklama amaçlı kimlik beyanı yapılmamış misafir kabul edemez.İş bu nedenle meydana gelebilecek  her türlü yasal sorumluluğun kendisine ait olduğunu  ve bu nedenle oluşacak her türlü yasal yaptırımdan dolayı ev sahibinin rucü hakkının bulunduğunu  peşinen kabul eder.
 10. Misafir söz konusu konutta Kültür ve Turizm Bakanlığının kiralanan konut için belirlemiş olduğu çocuklar dahil maksimum misafir sayısı dışında ek kişi ya da kişilerin konaklamasını yaptıramaz.
 11. Misafir; kendisine tahsis edilen internet hattından herhangi bir şekilde suç teşkil edecek eylemleri işlemeyeceğini, işlediği takdirde bundan dolayı meydana gelecek hukuki ve cezai sorumluluğu kabul ettiğini taahhüt eder.
 12. Cankurtaran hizmeti verilmemektedir, yüzme bilmeyen misafirler ve çocuklar havuzu gözetim altında kullanmalıdır,  olası boğulma, kazalara karşı tüm sorumluluk misafirlere ve çocukların ebeveynlerine aittir.
 13. Misafir kiralamak istediği konut için giriş ve çıkış tarihlerini belirterek internet yoluyla web sitemiz olan www.ekirala.com üzerinden yada telefon ile ön rezervasyon talebi oluşturabilir. Ön rezervasyon talebi oluşturduktan sonra kiralanmak istenen konutun takvimi müsait ise misafir toplam rezervasyon tutarının %35 lik ön ödeme tutarını 24 saat içinde ödemelidir. Ön ödemesi yapılan rezervasyon kesinleşir ve misafire rezervasyon bilgileri mail yolu ile iletilir. Ön ödemesi yapılmayan rezervasyon talepleri ise iptal edilir.
 14. Havuz ve bahçe bakımları günlük periyodik olarak yapılmaktadır, bunun için yetkin personelin bahçeye girişine izin verilmelidir.
 15. Aksi belirtilmedikçe kiralanan konutun kapalı alanlarında sigara içmek yasaktır.
 16. Aksi belirtilmedikçe kiralanan konuta evcil hayvan kabul edilmemektedir.
 17. Çumkur İnşaat Turizm San. ve Tic. Ltd. Şti web sitesinden yayınlanan konutların sahibi değildir. Çumkur İnşaat Turizm San. ve Tic. Ltd. Şti misafir ile ev sahibi arasında aracı konumundadır. Bu yüzden giriş ve çıkıştaki yaşanan aksaklıklar ile konaklama sırasında yaşanan sorunlardan ev sahibi sorumludur, Çumkur İnşaat Turizm San. ve Tic. Ltd. Şti sorumlu tutulamaz ancak Çumkur İnşaat Turizm San. ve Tic. Ltd. Şti  sorunların çözümü için yardımcı olur. Konaklama süresince konutta oluşabilecek kaza, yaralanma , boğulma, yangın, akrep yılan sokması, hırsızlık vb olaylardan Çumkur İnşaat Turizm San. ve Tic. Ltd. Şti  sorumlu tutulamaz.
 18. Çumkur İnşaat Turizm San. ve Tic. Ltd. Şti web sitesinde (www.ekirala.com) yayınlanan konutların sahibi değildir. Çumkur İnşaat Turizm San. ve Tic. Ltd. Şti misafir ile ev sahibi arasında aracı konumundadır. Bu yüzden sadece komisyon faturası keser. Komisyon tutarının dışındaki yapılan ödemelerin faturasından Çumkur İnşaat Turizm San. ve Tic. Ltd. Şti sorumlu değildir. 
 19. Çumkur İnşaat Turizm San. ve Tic. Ltd. Şti web sitesinde (www.ekirala.com) yayınlanan konutların konumları tam konum değildir. Konutun bulunduğu bölgenin konumu işaretlenmiştir.
 20. Çumkur İnşaat Turizm San. ve Tic. Ltd. Şti web sitesinde (www.ekirala.com) yayınlanan konutların mesafe cetveli yaklaşık olarak yazılmıştır, yanılmalar olabilir.
 21. Elektriki su, internet, gaz gibi servis sağlayıcılardan kaynaklanan sorunlardan ev sahibi ve Çumkur İnşaat Turizm San. ve Tic. Ltd. Şti sorumlu tutulamaz.
 22. Kiralanan konuta ulaşım misafirin sorumluluğundadır, konuta  giden yoların bozuk, yokuş, virajlı olmasından Çumkur İnşaat Turizm San. ve Tic. Ltd. Şti sorumu tutulamaz.
 23. Rezervasyon yaptıran misafirler yukarıda yazılan şartların tamamını kabul etmiş sayılır. Yukarıda belirtilen şartlara uygun hareket etmeyen misafirlerin rezervasyonları Çumkur İnşaat Turizm San. ve Tic. Ltd. Şti tek taraflı olarak iptal edebilir, geri ödeme yapmayabilir, rezervasyon tutarının tamamının ödenmesini talep edebilir.
 24. Bu sözleşmedeki konularla ilgili oluşabilecek her türlü anlaşmazlıklarda  Fethiye İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir.
Türkiye’nin Kiralama Sitesi Ekirala.com’da Villanı veya Tekneni Ekle Daha Çok Kazan!
İndirim ve Kampanyalar için E-Posta Aboneliği
Dilediğiniz zaman Ekirala.com e-posta aboneliğinden çıkabilirsiniz